İmam-ı Rabbani hazretlerinin duası (www.turkiyegazetesi.com)

[www.huzurpinari.com sitesi esas alınmıştır.Tafsilatlı bilgi için bu siteyi ziyaret etmenizi rica ederiz.Nakleden aziz olur...]


İmam-ı Rabbani hazretlerinin duası

Allahü teâlâ hepimizi laftan kurtarıp, iş yapmak nasib buyursun. İnsanların en iyisi ve hepsinin Peygamberinin hatırı için, amelsiz ilimden, işe yaramayan bilgilerden korusun!
Allahü teâlâ kalbinize selamet versin! Göğsünüzü genişletsin! Nefsinizi temizlesin!
Allahü teâlâ hepimizi Muhammed aleyhisselamın nurlu caddesinde bulundursun!.
Allahü teâlâ, hepimizi taassubdan, yani başkasını çekememekten ve doğru yoldan ayrılmaktan korusun ve insanların en üstünü o temiz Peygamberi hürmetine pişman olacak, üzülecek şeyleri yapmaktan kurtarsın!
Allahü teâlâ, bizleri Muhammed aleyhisselama tam uymakla şereflendirsin ve Muhammed aleyhisselamın sünnetlerinin süsü ile zinetlendirsin! Zahirimizi ve batınımızı [dışımızı, içimizi] sünnet-i seniyyeye uymakla zinetlendirsin! Onun hürmetine, hepimizi yanılmaktan, şaşırmaktan korusun!
Allahü teâlâ, her zaman kendi ile beraber bulundursun! Bir an bile, başkası ile bırakmasın! Kendinden başka şeylerden yüz çevirip, kendisine dönmek nasib eylesin!
Allahü teâlâ, size selamet versin! Her kusurdan, sıkıntıdan korusun!
Allahü teâlâ, Peygamberlerin en üstünü hürmeti için, din düşmanlarına karşı olan mücadelenizde yardımcınız olsun!
Allahü teâlâ, sizi, bilinen nimetlere ve bilinmeyen saadetlere kavuştursun! Bilinen nimetler, zahirin yani bedenin, dinin emirlerini yapmakla süslenmesidir. Görünmeyen, manevi saadet de, batının yani kalbin ve ruhun, Allahü teâlâdan başka şeylere bağlanmaktan kurtulmasıdır.
Hak teâlâ, hepimize İslamiyet yolunda yürümek ihsan eylesin. Kendisine esir eylesin!
Allahü teâlâ, kendini aramak arzusunu artırsın. Ona kavuşmağa mani olan şeylerden sakınmak nasib eylesin!
Allahü teâlâ, sevgili Peygamberi hürmetine, kendinden başkalarına köle olmaktan kurtarsın! Bütün varlığımızla kendisine bağlanmamızı nasib eylesin!
Allahü teâlâ, Muhammed “aleyhisselam” hürmetine, ecrinizi çok, derecenizi yüksek, göğsünüzü geniş ve işlerinizi kolay eylesin! Allahü teâlâ, zahirimizi ve batınımızı, Onun yolunda bulundursun ve duamıza amin diyenleri af eylesin! Amin.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !